AKTUÁLIS HÍREINK

Lezajlott a tűzoltósport verseny vármegyei fordulója 2026. június 03.

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság 2026. június 2-án Csornán és Kapuváron rendezte meg a hagyományoknak megfelelően a hivatásos tűzoltók felmenő rendszerű sportversenyét.

Szőgyén versenyeztek a győri körzet önkéntes tűzoltói 2026. június 01.

A Győri Járásban május 30-án, szombaton rendezték meg az önkéntes tűzoltó egyesületek versenyét.

A 22. héten történt 2026. június 01.

Győr-Moson-Sopron vármegyében az elmúlt héten 85 eseményhez vonultak a hivatásos tűzoltó egységek. A tűzoltói beavatkozást igénylő esetek alkalmával összesen 16 ember sérült meg.

Nincs jelentős szúnyogártalom 2026. június 01.

Idén a meleg, száraz időjárás miatt eddig nem alakult ki erős szúnyogártalom. Az átvonuló záporok elszórtan ugyan létrehoztak a szúnyoglárvák számára kedvező vizes élőhelyeket, de eddig csak lokálisan jelentek meg a csípőszúnyogok. Az elmúlt hetekben a katasztrófavédelem koordinálásával a nagyobb tenyészőhelyeken biológiai lárvagyérítés zajlott, az ilyenkor megszokottnál kisebb területeken volt erre szükség. A folyók holtágait, illetve az állandó vizek növényzettel borított szegélyeit légi és földi technológiával kezelték. Az alkalmazott biológiai készítményt a vízbe juttatják, amely csak a csípőszúnyogok lárváit pusztítja el. A következő héten a Békés vármegyében lévő holtágaknál lesznek biológiai kezelések. Százötven hektárnyi vízfelületre juttatják ki repülőről a lárvák elleni biológiai készítményt.

Nyúlon figyelmeztetett a szén-monoxid-érzékelő 2026. május 28.

Csütörtök délelőtt Nyúlon, a Szabadság utcában egy családi házban jelzett a szén-monoxid-érzékelő.

ESEMÉNYEK

Nincs egy aktív esemény sem.

VIHARJELZÉS

Balaton

MÁSODFOK

Balaton illusztráció

Velencei-tó

ELSŐFOK

Velencei-tó illusztráció

Fertő-tó

Nincs viharjelzés

Fertő-tó illusztráció

Tisza-tó

Nincs viharjelzés

Tisza-tó illusztráció